Podwyższone HDW w morfologii

W ostatnim badanu morfologii krwi wyszło mi, że mam podwyższone HDW (14,9%). Co to może znaczyć?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
HDW to anizochromia czyli zjawisko występowania w badanej krwi różnorodnie wybarwionych erytrocytów. Wzrost wartości tego parametru może być spowodowany niedokrwistością hemolityczną lub niedoborem żelaza. Jeżeli wzrostowi HDW nie towarzyszą inne zmiany w morfologii krwi (zwłaszcza MCHC), wynik nie powinien niepokoić.
Pozdrawiam