Podwyższone monocyty, erytrocyty, P-LCR i PDW w morfologii krwi

Wczoraj robiłam sobie morfologie z rozmazem. Wyniki jakie mam podwyższone to Monocyty 11 (3-8 norma) Erytrocyty 5,2(norma 3,7-5,1) P-LCR 48 ( 13-42) i PDW 19 (9-17). Czy mam się czym niepokoić? Od czego mogą być zależne takie wyniki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinny zostać ocenione w oparciu o pełny wynik morfologii. Proszę bowiem pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko analiza poszczególnych wartości, ale także wielu zależności.