Podwyższone P-LCR u 20-miesięcznego dziecka

Witam moj synek 20 miesięcy ma w morfologi nieprawidłowości w postaci podwyższonego P-LCR 46,6 a norma13-43, PDW 17,5 norma 9-17, monocyty % 6,7 % 1 - 6 , natomiast rozmaz ręczny krwi Gran. Kwasochłonne 6 % norma 1 - 5, Monocyty 8 % norma 1 - 6, bardzo prosze o informacje co to oznacza i czy mam sie niepokoić i udać pilnie do lekarza. Dziekuje

Witam! Wyniki badań nieznacznie przekraczają granice normy, nie ma więc powodów do niepokoju. Podwyższony poziom eozynofilów i monocytów może być związany z alergią. Jeśli jednak u dziecka nie manifestuje się ona w postaci wysypki cz nietolerancji pokarmowej, nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście dziecko powinno pozostać pod okresową kontrolą lekarską.