Podwyższone monocyty i granulocyty pałeczkowate a problem z zębem

Witam. Ostatnio miałam problem z zębem. Okazało się, że 10 lat temu był leczony kanałowo, jednak nie został należycie zabezpieczony i w kość wdał się stan zapalny. Zrobiłam morfologię krwi i w rozmazie wyszły metamielocyty obojętnochłonne 3%, gdzie nie powinno być ich wcale. Podwyższone monocyty i gran. pałeczkowate. Czy ma to związek z zębem? Dodam, że biorę dwa antybiotyki.

Witam serdecznie,
Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy przyczyna leży w zębie. Konieczne jest pilne powtórne leczenie kanałowe tego zęba, ponieważ toczący się stan zapalny w kości jest szkodliwy dla naszego zdrowia.
Po przeleczeniu zęba, należy powtórnie wykonać morfologię, aby zobaczyć czy nastąpiła poprawa.
W razie wystąpienia innych, niepokojących objawów, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem rodzinnym.