Podwyższone MPV

dzień dobry . Mam wyniki morfologii wszystko na minimalnej normie tylko mpv powyżej normy . zelazo 114(60,0-180) glukoza 89(75-100) ths 3 gen -4,130(0,27-4.20) proszę o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Średnia wielkość trombocyta (mpv) jako izolowany czynnik nie ma wartości diagnostycznej. Jeśli pozostałe wyniki są prawidłowe nie ma powodów do obaw.