Podwyższone OB: co jest przyczyną?

Mam 57 lat. Odebrałem wyniki i są następujące: cholesterol 327 HDL- 46 LDL- 0, Trójglicerydy - 1120 OB-40. Dostałem L****** i A******. Nie wiem, jaka jest przyczyna podwyższonego OB, lekarz nic mi na to nie dał, powiedział, że może od zwyrodnienia kręgosłupa, które mam. Mam opuchnięte lekko kości nadgarstka i wewnątrz łokci. Nie wiem, co to jest. Puchną mi nogi, ale dostałem h*****i trochę lepiej z nogami, ale w nadgarstkach i łokciach są nadal jakby lekkie zgrubienia niebolesne. Może dowiem się czegoś więcej. Jaka jest tego przyczyna. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Przyczyny zbyt wysokiego OB mogą być najróżńiejsze: toczące się w organizmie zapalenia, np. zapalenie stawów, ogniska zapalne w zębach, zatokach. Przyczyną może być także niedokrwistość, choroby tarczycy, choroby reumatyczne. Często jednak przyspieszone OB nie świadczy o żadnych negatywnych procesach dziejących się w organizmie. Szczególnie raz wykonane badanie nie może być miarodajne. Można  akurat przechodzić przeziębienie i już jest wytłumaczenie. O wiele większym problemem niz OB jest u Pana tak wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów (to także może być przyczyna podwyższonego OB). Należy więc zająć się tym problemem, brać regularnie leki, zweryfikować dietę. Jeśli chodzi o OB, ten poziom w tej sytuacji nie powinien niepokoić.
Pozdrawiam!