Podwyższone PDW w morfologii krwi

Witam chciałabym się dowiedzieć co oznacza podwyzszone PDW,MPV,P-LCR wyniki PDW 20,MPV 13,54, P-LCR 50 przy czym płytki krwi wynoszą 132 pod tym informacja mozliwe agregaty płytkowe in vitro. Podejrzenie pseudotrombocytopenii. Reszta morfologii w normie. Byłabym bardzo wdzięczna za interpretacje wyników. Dodam że moja lekara twierdzi że jest wszystko ok. i nie wiem co o tym myśleć. Czy może mi coś grozić? Pozdrawiam 2 dni temu

Zdarza sie, że przy standardowej procedurze pobrania krwi płytki sie zlepiają j wynik ilościowy jest niższy niż w rzeczywistości. Jest to pseudomałopłytkowość. W takiej sytuacji pobiera sie krew na inny odczynnik niż standardowo i wynik jest ok. Nie ma powodu do niepokoju. Nie leczy sie takiego stanu.