Podwyższone tętno u 18-letniej osoby

Witam. Jestem osiemnastoletnią dziewczyną i nie pokoi mnie mój wskaźnik tętna. Tzn. Ciśnienie mam w granicach normy, natomiast od dwóch miesięcy zauwazylam ze mam puls za każdym razem ponad 100 w stanie spoczynku. Czy to jest prawidłowe, jeżeli nie to proszę o poradę oraz informacje do jakiego lekarza udać się. Dziękuje i pozdrawiam

Dzień dobry,

Warto sprawdzić sobie przesiewowo stężenie TSH w kierunku nadczynności tarczycy (wówczas występuje skłonność do szybszej akcji serca). Warto również wykonać morfologię (w anemii może występować przyspieszony puls) lub skontrolować stęzenie potasu i magnezu we krwi - przy niedoborach tych pierwiastków może występować tachykardia. Warto, by pokazała się Pani jakiemuś dobrem interniście, który zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz