Podwyższony cholesterol, pieczenie i ucisk w mostku

witam,zrobiłam sobie cholesterol i poziom złego 334 ale trójglicerdy ok.u nas w rodzinie wszyscy mamy dużo podwyższony cholesterol i problemy z sercem.odkąd odebrałam wyniki czuję się coraz gorzej,pieczenie i ucisk w mostku.nie wiem czy to na tle nerwowym czy pędzić do lekarza.mam 37 lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugeruję zgłosić się do lekarza, ponieważ jest Pani w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia zawału serca. Wykluczyć należy przyczynę dolegliwości na tle choroby wieńcowej, konieczne może być włączenie leczenia i zmiana trybu życia.