Podwyższony poziom kinazy fosfokreatynowej

Przeprowadzone miesiąc temu badania w szpitalu w kierunku polineuropatii wykazały podwyższony poziom kinazy fosfokreatynowej CK-185 U/L oraz podwyższony poziom żelaza-141ug/dl. Od kilku dni odczuwam bóle w okolicy nerek . Czy ww poziom kinazy, związany prawdopodobnie z rozpadem mięśni ,może wpływać na niewydolność nerek(mioglobina) ?

Lek. Tomasz Budlewski

teoretycznie tak. A czy był jakiś uraz? proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego.