Podwyższony poziom limfocytów i MCH

Witam, Czy mógłby mi ktoś z Państwa pomóc w interpretacji wyników z morfologii zanim przejdę się do lekarza? Wizytę mam na piątek. Jedyne co mnie niepokoi to limfocyty. Norma to 20.-34.0 natomiast u mnie wskazało 39.0 MCH norma 27.0-31.0 mi wyszło 32. Oraz MPV norma 6.5-10.5 mi wyszło 5.5. Pozdrawiam

Witam!
Wyniki nie są niepokojące, biorąc pod uwagę że pozostałe parametry są w normie. Jeśli czuje się Pan dobrze i robił badania tylko kontrolnie, to nie ma wskazań do dalszej diagnostyki. Liczba i odsetek limfocytów są bardzo zmienne, ponieważ odzwierciedlają procesy odpornościowe, które zachodzą po kontakcie z "zarazkami" (a tych obecnie nie brakuje)