Podwyższony poziom monocytów i retykulocytów

Ostatnie moje badanie krwi wykazało jednoznacznie, że mam za dużo monocytów (procentowo) i retykulocytów (ilościowo) we krwi, reszta wyników jest w normie. Coś złego dzieje się z moim organizmem co to jest i jak to leczyć? Jaka to choroba? Jakie mogę wykonać inne badania, żeby jednoznacznie stwierdzić co to jest za choroba?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jakie to były wartości? czemu było wykonane badanie? może przechodził Pan w tym czasie infekcję? stąd te gorsze wyniki