Podwyższony poziom prolaktyny a następstwa dla organizmu

po badaniach wychodzi mi wysoka prolaktyna jest juz okoloo 70a bylo 40rok temu.Co ten nadmiar powoduje w moim organiżmie,jak to zmniejszys sa na to leki.Ijeszcze jedno nie pękają mi jajniki i nie mogę zajść w ciążę,sa jakies leki na to.prosze o odpowiedz

Witam,

W Pani przypadku wskazana jest diagnostyka hiperprolaktynemii. Powinna Pani mieć wykonany test z metoclopramidem,który pozwoli bardziej precyzyjne ustalić rozpoznanie. Hiperprolaktynemia może skutecznie utrudniać zajście w ciążę. W leczeniu hiperprolaktynemii stosuje się leki dopaminergiczne, np. bomokryptynę lub kabergoline, które skutecznie obnizają stęzenie prolaktyny we krwi. Przed włączeniem leczenia proszę jednak udać się do endokrynologa, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz