Wynik badania prolaktyny i podwyższony poziom ALAT

Witam. Dziś miałam robione badanie z krwi na prolaktyna wynik wyszedł 993. Dodam że 2 miesiące temu miałam robiony rezonans który nie wykazał żadnego guza. Do tego podwyższony mam wynik wątroby Alat wartość wyszła 58. Proszę o interpretację wyników.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Niestety nie podała Pani norm, ani jednostek stężenie PRL, a te różnią się czasami w zależności od laboratorium i stosowanych metod oznaczania, czy jednostkach w których wyraża się stężenie PRL. Czy MRI było wykonane z kontrastem? Czy miała Pani kiedyś robiony test z metoclopramidem - celem potwierdzenia hiperprolaktynemii czynnościowej. Czy ma Pani objawy hiperprolaktynemii - zaburzenia miesiączkowania, wydzielnę mleczną z piersi, itd.? Konieczna będzie wizyta u lekarza, który po zbadaniu Pani zapewne włączy Pani leki mające na celu obniżenie stężenie PRL we krwi, co zmniejszy dolegliwości związane ze zbyt wysokim jej stężeniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz