Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania prolaktyny i podwyższony poziom ALAT

Witam. Dziś miałam robione badanie z krwi na prolaktyna wynik wyszedł 993. Dodam że 2 miesiące temu miałam robiony rezonans który nie wykazał żadnego guza. Do tego podwyższony mam wynik wątroby Alat wartość wyszła 58. Proszę o interpretację wyników.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Niestety nie podała Pani norm, ani jednostek stężenie PRL, a te różnią się czasami w zależności od laboratorium i stosowanych metod oznaczania, czy jednostkach w których wyraża się stężenie PRL. Czy MRI było wykonane z kontrastem? Czy miała Pani kiedyś robiony test z metoclopramidem - celem potwierdzenia hiperprolaktynemii czynnościowej. Czy ma Pani objawy hiperprolaktynemii - zaburzenia miesiączkowania, wydzielnę mleczną z piersi, itd.? Konieczna będzie wizyta u lekarza, który po zbadaniu Pani zapewne włączy Pani leki mające na celu obniżenie stężenie PRL we krwi, co zmniejszy dolegliwości związane ze zbyt wysokim jej stężeniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy