Podwyższony poziom testosteronu a przerzedzanie się włosów

witam.Pytanie do ginekologa lub endokrynologa. Czy podwyższony pozimo testosteronu u kobiety po menopauzie objaw np. przerzedzanie się włosów na czubku głowy i wąsik nad górną wargą jesli okaże się po zbadaniu że jest wysoki czy można obnizyć ,zeby zniwelować problem. Partnerka otrzymuje zastrzyk hormonalny raz w miesiącu. Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją podwyższonego poziomu testosteronu. Jeśli taka diagnoza się potwierdzi, jak najbardziej możliwe będzie zastosowanie leków obniżających poziom testosteronu, co powinno spowodować ustąpienie objawów.