Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom cukru we krwi

Witam.Dziś pielęgniarka przeprowadziła mi badanie poziomu cukru we krwi na czczo.Wynik to 105 z tego co wiem z internetu to mój wynik wykracza po za skalę. Wyczytałam również że to już jest stan pod cukrzycowy czy to może się rozwinąć w cukrzycę ? :( Wynik postanowiłam sprawdzić z własnej ciekawości.Lekarz u którego byłam znając wynik nic mi nie powiedział. Czy mogę jakoś umiarkować poziom cukru we krwi aby mieścił się w normie. Jestem przerażona :(
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Owoce i warzywa a cukrzyca

Osoby cierpiące na cukrzycę powinny bardzo uważać na swoją dietę. Nawet jeśli spożywają zdrowe produkty, takie jak warzywa czy owoce, powinny zwracać na poziom cukru w nich zawarty.

Witam, jak na Pani wiek wynik nie jest dobry. Owszem - mieści się w normach, ale lepiej byłoby, aby był poniżej 100mg. Radziłabym za jakiś czas powtórzyć badanie po 11 godzinnej przerwie w niejedzeniu i niepiciu. Jeśli wynik będzie podobny to trzeba byłoby się przyjrzeć diecie, aby w przyszłości nie rozwinęła się cukrzyca.

Pozdrawiam
EC

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu w chorobach cywilizacyjnych.
0

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy