Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony cukier we krwi

Witam mam pytanie. Mężczyzna wiek 50 lat. Zrobiłem badania i w wyniku mam podwyższony cukier. Lekarka skierowała mnie na test obciążenia glukozą. Wynik: Glukoza na czczo - 126 Glukoza po 1 godz. 295 Glukoza po 2 godz. 251 Czy mam się obawiać cukrzycy. Co należy dalej zrobić ew. jakie badanie. Pozdrawiam Dariusz
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Standardy leczenia cukrzycy

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Schorzenie to dzielimy na kilka typów. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze standardami leczenia cukrzycy.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
49 poziom zaufania

Za mało informacji.
Polecam udanie się na wizytę do dietetyka - proszę wziąść wyniki badań.

0

Witam. Na podstawie wyników Pana badań absolutnie należy rozpoznać cukrzycę! Konieczne wprowadzenie odpowiednich zmian w Pana diecie, aktywności fizycznej i włączenia leków obniżających cukier. Jak najszybciej proszę zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie i odpowiednio Pana pokieruje. Teraz jest czas, kiedy może Pan dla siebie najwięcej zrobić i być może jeszcze nawet w pewnym stopniu wycofać zaburzenia. Pozdrawiam

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy