Pogarszający się wzrok w 8. tygodniu ciąży

Witam serdecznie Jestem w 8 tygodniu ciąży. Zauważyłam że pogorszył mi się wzrok. Po badaniu okulistycznym wyszła wada -0,25 i -0,75. Z bliska widzę super, ale w dal już nie tak jak kiedyś - a wzrok miałam wspaniały. Okulista u którego byłam twierdził, że w ciąży tak się może dziac i zeby nie kupować okularów poki nie urodzę, bo po porodzie może wszystko wrócić do normy. Nie przekonuje mnie to. Czy okulista ma rację ? Do innego okulisty termin mam za miesiąc. Proszę o pomoc.

Witam.
W czasie trwania ciąży poziom hormonów płciowych jest różny w związku z tym ostrość wzroku może okresowo się pogarszać.
Pozdrawiam