Pogłębienie lordozy na pograniczu piersiowo-lędźwiowym w wyniku RTG
Witam proszę o interpretacje badania RTG VLSNa wykonanych rtg przeglądowych kręgosłupa 1s stwierdzono pogłębienie lordozy na pograniczu piersiowo-lędźwiowym.Niewielka osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych i zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych wielopoziomowo.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych obustronnie. Mam 40 lat pracuję fizycznie i nie mogę chodzić ustać.Proszę o w miarę szybką odpowiedź.Dziękuję

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej, co bez wątpienia może objawiać się dolegliwościami bólowymi. Wynik powinien jednak ocenić lekarz prowadzący, który zna pełne dane kliniczne, a w szczególności ma możliwość Panią zbadać. Umożliwi to określenie dalszych możliwości leczenia.