Pogrubienie ściany odbytnicy w wyniku USG jamy brzusznej

Witam.Prosze o interpretacje wyniku usg jamy brzusznej-pogrubienie sciany odbytnicy do 15 mm.

Magdalena StusiĹska

Trudno interpretować takie pogrubienie wyrwane z kontekstu- może tak być z różnych przyczyn np. zapalenia lub nowotworu. Należy pokazać wynik USG lekarzowi prowadzącemu, który wyciągnie wnioski na podstawie całego obrazu klinicznego.