Pojawienie się miesiączki a ryzyko zapłodnienia

Witam . Mam pytanie , zapomnialam wziac 3 tabletki z 3 tygodnia , na 4 dzien dopiero to zauwazylam ale nie wizleam tych tabletek bo wiazaloby sie to z przyjeciem 4 .W tych 3 dniach uprawialam seks z moim chlopakiem bez zabezpieczenia zadnego . Na 4 dzien dostalam miesiaczke bardzo obfita ktora trwa juz 4 dzien . Czy mimo to ze miesiaczka sie pojawila istnieje ryzyko by doszlo do zaplodnienia ??? Prosze o szybka odpowiedz .
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko zajścia w ciążę. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego stosunku. W celu ustalenia dalszego postępowania konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa.