Pojedyncze ognisko hiperintensywne widoczne podkorowo
witam mialam badanie mr oczodolow dwi,se\fse t1, t2, flair w trzech plaszczyznach w wyniku wyszlo pojedyncze ognisko hiperintensywne widoczne podkorowo na pograniczu czolowo-skroniowym prawym. prosze mi powiedziec czy mam sie martwic? moja p. neurolog po zobaczeniu tego wyniku przepisala mi tabletki bellergot

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, przypisane tabletki zapewne nie sa związane z wynikiem badania jakie Pani przedstawia. Natomiast prosze sie nie przejmować samym wynikiem ponieważ wynik jest bardzo nieswoiste i najprawdopodobniej związany z miażdżyca naczyń mózgowych i sa to zmiany bardzo często wykrywane. Prosze stosować do zaleceń lekarskich i w razie watpliwości konsultować sie z neurologiem. Pozdrawiam