Pojedyncze przedwczesne pobudzenia dodatkowe komorowe

kobieta lat 57 - wynik holtera- rytm zatokowy 64-130/min. zakłócony przez pojedyncze przedwczesne pobudzenia dodatkowe komorowe (1492). Pauz >2sek. nie zarejestrowano. czy powinnam martwić się tym?, czy wskazane są leki ?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to wynik mogący budzić obawy, jednak w oderwaniu od stanu klinicznego i możliwości oceny całego badania nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie konieczności leczenia, i jak miałoby ono wyglądać.