Pojedyncze uchyłki bez stanu zapalnego w kolonoskopii

2 dni temu kolonoskopia wykazała pojedyncze uchylki , raczej bez stanu zapalnego, ale dostałem antybiotyk ciprinol 500 x 2 dzień . Dziś USG wykazało lekki obrzęk TRZUSTKI, jeszcze nie stan zapalny, ale po obiedzie zaczęła mnie boleć prawa strona pod zebrami, CZY Powinienem odstawić antybiotyk? Bardzo proszę o sugestie. Bo lęk powinien brać ok. 21.30.

Jeśli w badaniu kolonoskopowym nie ma stanu zapalnego w zakresie uchyłków to nie ma bezpośrednich wskazań do stosowania antybiotyków (chyba, że z innych powodów). Jeśli obecne dolegliwości kojarzy Pan z zażywanym antybiotykiem to radzę go odstawić.