Jakie antybiotyki może stosować osoba z nawracającymi stanami zapalnymi uchyłków jelita grubego?

Mam b konkretne pytanie,choruję na nawracające (ale bez powikłań i wysokiej gorączki) stany zapalne uchyłków jelita grubego.Przestaję tolerować antybiotyki,xifaxan szkodzi bo wywołuje zaparcia i nasila w efekcie zapalenie,metronidazol wywołuje takie nudności że nie mogę po nim spać,i po kilku dniach zahamowanie perystaltyki,cipronex wywołuje objawy ze str ukł nerwowego jak migreny i in.Jest jeszcze jakiś antybiotyk na uchyłki?Czy zostaje dieta,leczenie alternatywne albo operacja? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto jest spróbować podawać powyzsze leki w formie pozajelitowej . Dieta na pewno operacja w ostateczności ,