Pokrzywka pojawiająca się w nocy przy nerwicy żołądka

Witam. Od ostatnich kilku nocy dostaje dziwnej wysypki na ciele począwszy od rąk skończywszy na nogach. Dziwi mnie to ponieważ nie ma w pokoju nic na co jestem uczulony. Ogólnie choruje na nerwicę żołądka i może to ma jakieś powiązanie? "Pokrzywka" jest bardzo nie mila i pojawia się tylko w nocy. Dodaje tutaj linki do zdjęć mojej ręki z dzisiaj (dziś "pokrzywka" jest ładniejsza) : http://zapodaj.net/c46fae610e181.jpg.html

moze byc wiele przyczyn, tez psychicznych.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,

konsultacja "internetowa" jest dużym ułatwieniem jednak wiąże się także z pewnymi ograniczeniami i nie pozwala postawić pełnej diagnozy. Objawy o których Pan wspomina mogą budzić niepokój o własne zdrowie.
Przychodzi mi na myśl, że zaburzenie określane przez Pana mianem nerwicy żołądka, może manifestować się, poprzez różne objawy i dolegliwości wysyłając różne sygnały z ciała np. pokrzywkę. Silny stres spowodowany napięciami, zamartwianiem się, problemy rodzinne i finansowe, mogą nasilać takie zmiany chorobowe.
Jednak są to jedynie hipotezy pozwalające wyjaśnić od strony psychologicznej problem. który Pan opisuje - ujmując go jako trudność psychodermatologiczną.
Myślę, że warto byłoby skorzystać z porady dermatologa by wyjaśnić przyczynę "pokrzywki" oraz zastosować dodatkową metodę pozwalającą na poradzenie sobie z dolegliwościami pochodzącymi "nerwicy żołądka"

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts