Polimialgia reumatyczna i chromanie przestankowe

Ponad rok temu zachorowałam na polimialgię reumatyczną. Zaczęło się od OZT. Po 4 miesiącach i pobycie w 3 szpitalach zostałam wreszcie zdiagnozowana. Zaczęłam brać encorton w marcu tego roku. Po szybkim obniżaniu dawki zaczęły mi wracać bóle głowy. Dawkę ponownie zwiększono. Bóle głowy ustąpiły. Obecnie od 3 miesięcy jestem na dawce 5 mg. W czwartym miesiącu brania Encortonu zaczęło mnie gwałtownie nękać chromanie przestankowe. W ciągu 3 tygodni. Po 30 krokach musiałam stawać. Dołączyły się ....

Renata GrzechociĹska

Witam.
Chromowanie przestankowe należy diagnozować u chirurga naczyniowego.
Proponuję wykonać USG doppler kończyn dolnych.
Pozdrawiam