Połknięcie otoczki kapsułki przez 5-miesięczne dziecko

Witam Podając dziecku (5 miesięcy) witaminę D w kapsułkach twist-off, wyślizgnęła mi się z palców i wpadła dziecku do buzi, synek zaczął się dławić więc go zaczęłam oklepywać po pleckach w pozycji buzią do dołu. Przestał się dławić ale połknął otoczkę (jest zrobiona z żelatyny i glicerolu). Minęło 2 godziny i nic się nie dzieje, uśmiecha się, gaworzy. Czy coś mu grozi? Martwię się czy nie dostała się do płuc. Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.