Jakie są konsekwencje połknięcia Scorbolamidu przed 14-miesięczne dziecko?

Witam, mój 14 miesięczny synek 5 h temu połknął tabletkę scorbolamid extra. Byliśmy pewni, że zawiera tylko ritozyd ale okazało się, że jest tam az 300 mg kwasu acetylosalicylowego! Dzwoniliśmy do pediatry, kazał nam tylko obserwować dziecko, ale moje niedopilnowanie nie daje mi spokoju! Czy na pewno nie grozi mu nic poważnego jeśli do tej pory zachowuje się normalnie? Serdecznie proszę o odp...

Dzień Dobry Pani,

Istotniejsze dla mnie jest to, że Pani Synek "przełknął" tak dużą tabletkę.
Aby zneutralizować wchłanianie leku, najlepiej byłoby żeby Synek teraz wypijał dużo czystej wody (na tyle, na ile jest to możliwe).

Z przesłaniem myśli, że wszystko jest w porządku,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Jeśli lekarz zalecił spokój i obserwacje dziecka oznacza to, że teoretycznie lek nie powinien wywołać jakiś poważnych konsekwencji, zawsze jednak w takich przypadkach warto zachować czujność.