Pomiar ciśnienia przy raku prostaty

Witam. Mój tata lat 64 ma ciśnienie w okolicach 150/50. Jest bardzo szczupłej budowy ciała, bardzo aktywny i zapracowany przy tym uprawiający bardzo aktywnie bieganie.Ma własnie zdiagnozowanego raka prostaty i jego ciśnienie ,powoduje, że zabieg brachyterapii któremu ma być poddany jakby oddala się a wiadomo,tu czas jest bardzo ważny.Jak można zrobić skutecznie porządek z tym taty ciśnieniem by leczenie-brachyterapia mogła być szybciej? Bardzo martwię się..Proszę o pomoc.

Proszę zwrócić się o pomoc do kardiologa zajmującego się leczeniem nadciśnienia , to nie jest pytanie do chirurga onkologa , zż