Pomiary wymiarów płodu w 18. tygodniu ciąży

Witam,wg daty OM jestem w 18tc.Do tej pory wlk dziecka i wyznaczona data porodu odpowiadała danym z OM.Przez ostatni mc jednak dziecko wg USG nic nie urosło (CRL obecnie tylko 9 cm(!)-takie samo jak przy ostatnim badaniu). Ponieważ badanie nie było wykonywane przez lekarza prowadzącego i uznałam że może to błąd pomiaru poszłam prywatnie do innego lekarza i CRL wyszło 9,2. Moja gin prowadząca wraca dopiero za 2 tyg i martwię się możliwymi negatywnymi skutkami dla rozwoju dziecka?Tętno 131 ud/min.

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Przyczyn zahamowania wzrostu wewnątrzmacicznego moze być wiele i konieczne jest poszerzenia diagnostyki (m. in. ocena przepływów tętnicy środkowej mózgu oraz łożyskowych, ew. amniopunkcja). Bez bardziej szcegółowych informacji trudno mi udzielić dokladniejszej odpowiedzi.