Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie pigułki antykoncepcyjnej z trzeciego tygodnia stosowania

Witam Jestem dwudziestolatką, od 3 miesięcy przyjmuję pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio pomięłam jedną pigułkę z 3 rzędu blistra (przypomniało mi się, że nie wzięłam jej, kiedy pojawiły się bóle brzucha, takie jak przy miesiączce) i wg zaleceń z ulotki, wzięłam dwie naraz. Wcześniej tego dnia zaczęło się krwawienie miesiączkowe, które potem przeszło w okres, który trwa do dziś - od momentu, w którym pojawiło się plamienie, to już 11 dni.. Czy powinnam się martwić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Przy tego typu objawach konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy