Pominięcie pigułki antykoncepcyjnej z trzeciego tygodnia stosowania

Witam Jestem dwudziestolatką, od 3 miesięcy przyjmuję pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio pomięłam jedną pigułkę z 3 rzędu blistra (przypomniało mi się, że nie wzięłam jej, kiedy pojawiły się bóle brzucha, takie jak przy miesiączce) i wg zaleceń z ulotki, wzięłam dwie naraz. Wcześniej tego dnia zaczęło się krwawienie miesiączkowe, które potem przeszło w okres, który trwa do dziś - od momentu, w którym pojawiło się plamienie, to już 11 dni.. Czy powinnam się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy tego typu objawach konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.