Pomoc z interpretacją wyników EEG

Pomoc z interpretacją wyników EEG Bardzo bym prosiła o pomoc z interpretacją wyników EEG, choćby powiedzenie czy jest w normie. Oczywiscie pójdę do lekarza prowadzącego ale termin mam dopiero za miesiąc.... Opis badania: System dwubiegunowy. Układ elektrod 10/20. Rejestracja EKG. Badanie wykonano w okresie czuwania. Zapis spoczynkowy złożony z nieregularnej, niskonapieciowej czynności podstawowej o częstotliwości Alfa 10 Hz i ampl do 25 uV. Reakcja zatrzymania obecna. HS bez wpływu na zapis. FS nie zmienia wzoru zapisu. Artefakty ruchowe, mięśniowe, powiekowe, elektrodowe. Badanie było robione z powodu podejrzenia narkolepsji. Jestem bardzo senna, mam problemy z koncentracja, pamięcia (zapominam nawet czasem co mialam powiedziec wypowiadajac dane zdanie), jestem w stanie usnac w kazdym momencie, kofeina czy teina na mnie niezbyt dziala. Pozdrawiam! Kobieta 34 lata

Witam! W nadających się do interpretacji fragmentach badania zapis mieści się w granicach normy. Zarejestrowano bardzo dużą ilość artefaktów biologicznych, co może utrudniać prawidłową ocenę badania. Pomimo podejrzewania narkolepsji nie zarejestrowano cech zasypiania (w omawianym badaniu). Moim zdaniem badanie należy powtórzyć, z prowokacją "wymuszoną bezsennością). Pozdrawiam W. Łuczkowski.