Ponowne badania po leczeniu niedoczynności tarczycy

Witam. Jestem 38 letnim meszczyzna. Juz wiem,ze mam niedoczynnosc tarczycy i od dwoch miesiecy biore leki. Zrobilem ponownie badania bo tak zalecil mi moj lekarz. Oto wyniki, prosilbym o ich interpretacje: ( mieszkam w Hiszpanii wiec oznaczenia beda pewnie nieco inne: TSH 7.062 uUI/ml ( 0.350 - 5.500 ) T4 1.17 ng/dl ( 0,8-1,9 ) (++) Ac. Anti TPO >1000 UI/ml ( ....-35 ) Negativo (++) Ac. Anti TG 1850 UI/ml (....-40 ) Negativo Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki rzeczywiście wskazują na niedoczynność tarczycy o podłożu immunologicznym (podwyższone przeciwciała). Sugeruję zatem, by ponownie skonsultował się Pan z lekarzem prowadzącym - najpewniej konieczne będzie zwiększenie dawki leków.