Ponownie krwawienie po zakończeniu miesiączki

Witam, tydzień temu miałam okres w sobotę 20.10.2012 miałam koniec. Mija tydzień, a ja znowu mam krew. Co się dzieje. Uważamy z mężem, ponieważ mamy już 2 dzieci. Stosuję tabletki antydepresyjne na właśnie takie okresy jesienno-zimowy. Czy to może mieć jakieś znaczenie? Czekam na pomoc. Pozdrawiam

Witam! Opisywane krwawienie międzymiesiączkowe może mieć różnorodną etiologię. W przypadku stosowania tabletek najczęstszą przyczyną plamień jest pominięcie tabletki lub przyjęcie jej z ponad 12-godzinnym opóźnieniem. Jeżeli jest Pani pewna, że wszystkie tabletki przyjmowała Pani regularnie, konieczna jest wizyta u ginekologa, który ustali źródło krwawienia. Leki przeciwdepresyjne w większości nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Wyjątek stanowią preparaty zawierające w swym składzie wyciąg z dziurawca. Pozdrawiam