Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ponownie krwawienie po zakończeniu miesiączki

Witam, tydzień temu miałam okres w sobotę 20.10.2012 miałam koniec. Mija tydzień, a ja znowu mam krew. Co się dzieje. Uważamy z mężem, ponieważ mamy już 2 dzieci. Stosuję tabletki antydepresyjne na właśnie takie okresy jesienno-zimowy. Czy to może mieć jakieś znaczenie? Czekam na pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam! Opisywane krwawienie międzymiesiączkowe może mieć różnorodną etiologię. W przypadku stosowania tabletek najczęstszą przyczyną plamień jest pominięcie tabletki lub przyjęcie jej z ponad 12-godzinnym opóźnieniem. Jeżeli jest Pani pewna, że wszystkie tabletki przyjmowała Pani regularnie, konieczna jest wizyta u ginekologa, który ustali źródło krwawienia. Leki przeciwdepresyjne w większości nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Wyjątek stanowią preparaty zawierające w swym składzie wyciąg z dziurawca. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy