Popękane naczynka na nogach i klatce piersiowej

Witam, Mam 24 lata, Od jakiegoś czasu na moich nogach i klatce piersiowej zauważyłem tzw pajaczki czyli popękane naczynka. Troszkę mnie to martwi. Byłem z tym u lekarza rodzinnego lecz ten stwierdził że to normalna rzecz i nie mam się czym przejmować. Moje pytanie brzmi skąd to się u mnie wzięło, jak zapobiegać zeby już więcej się nie pojawiały oraz jak to leczyć, a może faktycznie nie ma się czym przejmować jak powiedział lekarz rodzinny. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę się udać do lekarza flebologa, który wykona badanie USG żył kończyn dolnych oraz oceni zmiany powierzchowne. Na tej podstawie można ustalić zakres leczenia. Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek należy wykluczyć pewne przeciwwskazania: świeża opalenizna, leki światłouczulające jak tetracykliny i retinoidy, zioła takie jak dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, rumianek (2-3 tyg. przed zabiegiem), kremy lub leki sterydowe, środki z witaminą A (retinolem). Poza tym nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Koszt zabiegu laserowego zamykania naczynek zależy przede wszystkim od ich ilości i wielkości (liczone na podstawie liczby impulsów wykorzystanych podczas zabiegu). Miejsce poddawane leczeniu może się zmieniać nawet 3-4 miesiące po zabiegu. Gojenie może trwać 8-12 tygodni.

Pozdrawiam serdecznie.