Popuszczanie moczu podczas zabawy u 5-latka

Mam 5-letniego syna. Od około 2 miesięcy często popuszcza mocz. Dzieje się tak podczas zabawy, w czasie kaszlu, gdy się śmieje, gdy "zapomni". Nie zgłasza wcześniej, że ma ochotę zrobić siusiu. Jeszcze 3 miesiące temu to się nie zdarzało. Jak popuści, biega i bawi się dalej, jakby to nie miało znaczenia, a w przedszkolu zgłaszają to dopiero koleżanki dziecka, które biegną z tą informacją do przedszkolanki, co go zawstydza. Czy to problem fizjologiczny czy psychiczny? Jak postępować?

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u pediatry. Po zbadaniu będzie można powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.

Niestety bez osobistego kontaktu nie można odpowiedzieć na Pani pytanie jakie podłoże (fizjologiczne, czy psychologiczne) ma ten problem. Proszę zgłosić się do pediatry, który zleci odpowiednie badania. Gdy badania fizykalne nie wskażą na żadną przyczynę natury somatycznej - wtedy niezbędna będzie wizyta u psychologa dziecięcego i ewentualne podjęcie z nim terapii. Pozdrawiam.