Poronienie a antykoncepcja

Witam Moja dziewczyna poroniła w trzecim tygodniu ciąży, zażywała antykoncepcje, ponieważ nic nie wskazywało na ciąże (krawienie miesiączkowe wystąpiło jak zawsze). Po wizycie u ginekologa (1 dzień po poronieniu) usłyszała, że antykoncepcja działa powrotnie. Czy istnieje w tej sytuacji jakakolwiek możliwość zajścia w ciąże dwa dni po poronieniu (uprawialiśmy seks z dojściem wewnątrz). Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ ze względu na jej stan chciałbym pomóc jej się nieco uspokoić. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Małe prawdopodobieństwo, ale nigdy nie można na 100% wykluczyć.