Poronienie ciąży w 8 tygodniu a wyniki badań

Witam, W styczniu w 8 tygodniu ciąży poroniłam swoją pierwszą ciążę samoistnie. Ginekolog - na wszelki wypadek - zlecił badania: antyTPO (wynik - 11,15, wartość referencyjna 0-34)), antyTg (wynik - 23,96 - wartość referencyjna 0-115)) i ANA1 (ujemny). O czym mogą świadczyć te wyniki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Ujemne wyniki świadczą o braku patologii tarczycy co do ANA to świadczy o braku chorób tkanki łącznej takich jak np. Toczen rumieniowaty ukladowy. Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki w kierunku zespołu antyfosfolipidowego.