Pośrodkowna szerokopodstawna protruzja z towarzyszącym uszkodzeniem pierścienia włóknistego
Witam,od siedmiu miesięcy zmagam się z ogromnym bolem biodra,posladka,uda,zwlaszcza przy chodzeniu,staniu,obie nogi wówczas dretwieja,czuje silne mrowienie,pieczenie stop,biodro obrzmiałe,tkliwe przy dotyku.W nocy w/w dolegliwości nie odczuwam.RM wykazal:"na poziomie L4/LL5posrodkowna szerokopodstawna protruzja z towarzyszącym uszkodzeniem pierścienia włóknistego,ktora modeluje worek oponowy i splyca oba zachyłki boczne".Wg lekarza jestem "nieoperacyjna".B.silne leki i cierpie nadal BLAGAMPOMOCY

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie jednak konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.