Lekkie plamienie u dziewicy po pettingu

Postanowiliśmy z moim chłopakiem uprawiać petting. (Sama wcześniej się masturbowałam i było dobrze wszystko). Już kilka razy to robiliśmy, ale po ostatnim pettingu plamiłam troszkę, dosłownie na brązowo. Co to oznacza? Dodam jeszcze, że jestem dziewicą.

Witam serdecznie! W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani, jaki rodzaju masturbacji miał miejsce. W powyższej sytuacji konieczna jest informacja, czy w dniu zbliżenia stymulowana była wyłącznie łechtaczka, czy też doszło do wprowadzenia np. palca do dróg rodnych. Jeżeli doszło wyłącznie do stymulacji zewnętrznych narządów płciowych to plamienie zapewne nie było związane ze stosunkiem. Być może było ono plamieniem międzymiesiączkowym, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi lub nadżerką. Jeżeli jednak doszło do penetracji, plamienie najprawdopodobniej spowodowane jest naderwaniem błony dziewiczej. Plamienie koloru brązowego przemawia za niewielkim jego nasileniem, co potwierdzałoby nasze przypuszczenia. Dla ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości wskazana jest wizyta u ginekologa, który będzie miał możliwość Pani zbadania. Pozdrawiam.