Postępowanie 10 dni po operacji usunięcia przydatków

Witam,jestem 10 dni po operacji poprzez ciecie usunięcia prawych przydatkow,gdzie była torbiel na jajniku i lewego jajnika w trakcie uwolniono mi liczne zrosty,po trzech dniach wypisano mnie do domu,po 7-dmiu zdjeto mi szwy po lewej stronie,po prawej mialam silne zaczerwienienie,po 9-ciu zdjeto mi reszte szwow ,dostalam antybiotyk, mam nadal bole,,jak dlugo beda te bole ,co robic,zeby nie miec zrostow ,bo brzuch mam bardzo twardy w okolicach ciecia,czy moge juz zaczac cos robic w domu,pozdrawiam

Można stosować umiarkowaną aktywność fizyczną. Na zrosty już Pani nic nie poradzi. Powstają one najczęściej w 1 dobie po operacji z częstością aż 70 %, jeśli była to operacja przy otwartym brzuchu. Sama twardość powłok wymaga oceny i zobaczenia, a nie porady internetowej.