Szwy po operacji kręgosłupa szyjnego

Witam! jestem 2 tyg ,po operacji kregoslupa szyjnego .operacja przebiegla b.dobrze .leczo kilku dni,po sciagnieciu szwow na szyjii,wokol bizny i w srodku szyji -odczuwam opuchlizne i zgrubienie na poczatku i koncu ciecia,,Ciecie mialam po prawej stonie szyji i caly obrzeg szyji jest bardzo drazniacy.!Czy tak ma byc ?przy sciaganiu szwow nic takiego nie bylo !Prosze o odpowiedz jak sie ustosunkowac do tej srawy i co moge jeszcze odczuwac, Dziekuje Maria

Szanowna Pani, zaburzenia czucia w okolicy blizny pooperacyjnej występują dość często u pacjentów. Nie jest to nic niepokojącego o ile nie : przedłużają się w czasie (perspektywa miesięcy), mają charakter "malejący", nie łaczą się z innymi objawami itp.
W przypadku watpliwości proszę skontaktować się z operującym Pania chirurgiem.
Do rozważenia jest zastsowanie miejscowe Maści ( na bazie wyciągu z cebuli morskiej). Pozdrawiam i życzę szybikego powortu do pełni zdrowia.

Proszę zadać to pytanie operatorowi - choćby telefonicznie! Ja nie operowalem - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! zż