Postępowanie w przypadku zatrucia alkoholem

Co zrobić w przypadku zatrucia się wódką gdy się ręce trzęsą i dostaje drgawek czym leczyć

Dobry wieczór,

Objawy , które Pan opisują występują jako objawy odstawienne przy dłużej trwającym spożywaniu alkoholu. W takiej sytuacji warto należy skorzystać z pomocy lekarskiej. Stosowanymi lekami są m.in. leki z grupy benzodiazepin, np. Relanium, które niwelują objawy odstawienne oraz preparaty witaminowe i odpowiednia podaż kalorii.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz