Postępujące czerwienienie skóry

Od roku mam kłopoty skórne. Zaczęło się od silnie czerwonej skóry na twarzy. Następnie wystąpiło zaczerwienienie na całym ciele. Co pewien czas muszę przyjmować sterydy w zastrzykach lub tabletkach ponieważ stosowane inne tabletki nie zatrzymują postępującego zaczerwienienia. Obawiam się sterydów i ich ubocznego wpływu na zdrowie. Co robić, aby pozbyć się choroby?

Witam! przede wszystkim powinna być postawiona konkretna diagnoza. Z tego co Pani pisze, nie jestem w stanie postawić rozpoznania. Nie mogę się tez wypowiedzieć co do stosowania leków. Czy jest pani leczona przez dermatologa? jeżeli nie, to proszę się udać na wizytę. pozdrawiam!