Poszerzanie układu kielichowo-miedniczkowego u dziecka

Syn ma potwierdzone poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego nerek. Choroba przebiega bezobjawowo, nie mamy problemu z infekcjami, zastojami czy cofaniem się moczu. Niedawno synek skończył roczek i wada zaczęła narastać. Obecnie 1 cm. Syn ma również zdiagnozowany zespół Beckwitha-Wiedemanna i znaczny przerost nadnerczy. Na jakim etapie należy rozważać operację poszerzenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza urologa dziecięcego . Po przeanalizowaniu wszystkich badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.