Poszerzenie odcinkowe trzustki u 30-latki
Witam! odebrałam wynik rezonansu druk żółciowych i w opisie wszystko w normie tylko trzustka poszerzona odcinkowo w zakresie trzonu do 33 mm, co to oznacza? Mam 30 lat!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, prawdopodobnie izolowane poszerzenie trzonu trzustki bez cech rozrostu czy cech zapalenia trzustki nie jest niczym niepokojącym. Można wykonać kontrolne badanie USG za 3-6 miesięcy. Proszę skonsultować także wynik z lekarzem zlecającym i wykonującym badanie. Pozdrawiam.