Powiększający się guzek przy odbycie

Dzień dobry, mam pewien problem, zaraz przy odbycie na zewnątrz mam guzka, nie byłam u lekarza ponieważ jest to dla mnie bardzo wstydliwy problem, guzek nie boli, nie występuje krwawienie, w ogóle nie występują żadne objawy jednak ostatnio się trochę powiększył, stosuję czopki proctocomfort na początku działały, a teraz guzek się powiększył, co mam zrobić? Strasznie się martwię, a chciałabym uniknąć wizyty u lekarza, proszę o odpowiedź na e-mail. Pozdrawiam, Agnieszka

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry. Kontakt z lekarzem jest mimo wszystko wskazany, tylko tak będzie można ustalić przyczynę choroby i zaproponować ew. leczenie. W pierwszej kolejności wykluczyć należy obecność hemoroida.