Powiększenie wątroby i śledziony u 2,5-latka

Drodzy specjaliści, proszę o poradę jakie badania mamy wykonać u dziecka: synek ma 2,5 roku, waży 12,6 kg (waga urodzeniowa 3000g), wykonaliśmy niedawno USG jamy brzusznej. Wykazało ono powiększenie wątroby i śledziony: "wątroba o wymiarze AP-6,8cm, miąższ jednorodny prawidłowej echogeniczności. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony o niepogrubiałej ścianie bez złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone, PŻW - 2,8mm. Trzustka bez zmian w obrazie USG. Śledziona o wymiarach 8,0 x 4,0 cm, miąższ jednorodny.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Polecam zgłosić się do swojego pediatry. Lekarz z pewnością rozwieje Państwa wątpliwości i zleci odpowiednie badania.
Ja ze swojej strony zalecam morfologię krwi obwodowej z rozmazem (w tym przypadku rozmaz jest bardzo istotny) i w zależności od jej wyniku kolejne badania.