Powiększone 3 węzły chłonne pod żuchwą

Witam, mam 24 lata. Zauważyłem, że powiększyły mi się 3 węzły chłonne pod żuchwą. 2 z lewej strony i 1 z prawej. Dodam, że mam 8 z lewej strony do wyrwania. Czy możliwe jest żeby te 3 węzły powiększył się od tego zęba z dwóch stron żuchwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Jak najbardziej przyczyną może być "popsuty" ząb. Trudno ocenić bez bezpośredniego badania tych węzłów. Gdyby po usunięciu zęba objawy nie ustąpiły proszę udać się do lekarza.